A politikai demonstráció kiverte a biztosítékot a Budavári Képviselő-testületben.
A február 13-i közgyűlésen polgármesterünk a kerület hírei között beszámolt egy "garázda esetről": az Együtt-PM aktivistái felmásztak a Sándor palota erkélyére és elvettek két zászlót. A képviselőtársak kéjesen borzongtak, én lelkesen tapsoltam.
Vecsey Andrásban (Fidesz-KDNP) mély nyomot hagyott az eset, mivel a következő közgyűlésen, a költségvetési vita során szarkazmusra ragadtatta magát: jó lenne, ha a várbazári mozgólépcső egészen az elnöki palota erkélyére is felmenne, hogy a Párbeszéd Magyarországért aktivistáinak ne kelljen létrát használni. Majd arra kért engem, úgyis, mint "rendezett életű, háromgyerekes anyukát, akinek bizonyára fontos a béke és biztonság", hogy ígérjem meg, hogy itt nem lesz olyan helyzet, mint Kijevben.
Válaszomban elmondtam, hogy ami Kijevben történt/történik, annak oka elsősorban a kijevi kormányzat működése. Ha Magyarországon a kijevihez hasonló események történnének, annak kizárólag a kormányzat lehet az oka.
Itt akár be is fejeződhetne az írásom. Az eltelt időben viszont, amíg a közgyűlési jegyzőkönyv megszületésére vártam (azóta sem történt meg), tovább forgattam magamban a történetet. Arra gondoltam, hogy a béke és biztonság vágya mindenkié. Nemcsak háromgyerekes anyák tartják fontosnak, hanem férfiak, fiatalok, idősek, egyedülállók, párkapcsolatban élők, családosok - mindenki. És kikérem magamnak, hogy bármilyen módon megfélemlítsenek engem vagy bárki mást.
A mai (április 24.) testületi ülésen napirend előtt szót kértem, elmondtam, hogy korábban az Együtt-PM fiatal aktivistáinak demonstrációját a testület nyilvánossága előtt garázdaságnak minősítették, és úgy tartom korrektnek, hogy elhangozzék a következő is:
Befejeződött a tárgyalás a Sándor-palota erkélyén, a Paks2 ellen demonstráló aktivistáink ügyében. A bíróság szerint a fiatalok tette semmilyen kirívóan közösségellenes tevékenységet nem takart, és nem volt alkalmas arra, hogy másokban riadalmat vagy megbotránkozást keltsen.
Kalocsai Kingát és Barabás Richárdot felmentették mind a garázdaság, mind a jogszerű rendőri intézkedéssel szembeni ellenszegülés vádja alól. Rózsa Milánt és Simándi Szelimet 20-20 ezer forintra ítélte a bíróság, mert az intézkedés pillanatában épp az ő kezükben voltak a zálogba vett zászlók. (Párbeszéd Magyarországért)
vnm